Psychotronic Orient Atelier AQ

Sošky bronz Veronese

Socha svobody 538480 

Cena:
Socha svobody 538480

Socha svobody - soška

Veronese desing

Popis: 10x9x32 cm

Materiál :  vyrobeno z drceného kamene a bronzu
                  velmi zdařilá imitace bronzové sošky

Sochu svobody o výšce 46 metrů tvoří ještě 47 metrů vysoký podstavec. Dalším důkazem o velikosti Sochy svobody je fakt, že jen její ukazováček měří 2,4 metru a pravá paže s pochodní má 12, 8 metru.

Sochu svobody darovali Američanům Francouzi, u New Yorku byla vztyčena 28. října 1886. Za návrhem a zhotovením stojí sochař Frédéric Auguste Bartholdi a Gustave Eiffel – mimo jiné autor slavné Eiffelovy věže v Paříži. Socha svobody je doslova nabytá různými symboly a odkazy. Pochodeň v pravé ruce má být symbolem pokroku, kniha s nápisem JULY IV MDCCLXXVI v levé ruce je odkazem na Deklaraci nezávislosti.

Koruna Sochy svobody se sedmi paprsky má symbolizovat svobodu vyzařovanou přes sedmero moří do sedmi kontinentů. Od roku 1984 je Socha svobody zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Kopie newyorské Sochy svobody stojí v Paříži a v Las Vegas.

Světle zelená barva Sochy svobody je výsledek působení přírody na její měděný povrch, jenž je tlustý jen 2,4 mm. Vzácnější materiál je použit na pochodni Sochy svobody, při opravách v roce 1986 byla znovu pokryta 24karátovým zlatem.

Oficiální název Sochy svobody není jen Statue of Liberty, nýbrž Liberty Enlightening the World. Hlava sochy byla ještě před dopravením do Ameriky, tedy v roce 1878, vystavena na světové výstavě v Paříži. Jejím modelem byla Libertas, římská bohyně zosobňující svobodu.

Pokud v okolí Sochy svobody fouká vítr o síle okolo 80 km/h, vychyluje se pochodeň až o 13 cm.

 

 

« zpět