Psychotronic Orient Atelier AQ

Není na skladě

Buddha z kovu 090049 

Cena:
Množství skladem:0
Buddha z kovu   090049

Gautama Buddha, 623-543 př.n.l.

     Gautama Buddha se narodil přibližně 600 let před naším letopočtem. Jeho zrození, dětství a mládí je zapsáno ve formě legendy. Buddha se narodil jako princ Siddharta v královské rodině ve městě Lumbini v dnešním Nepálu. Své dětství a mládí strávil v blahobytu, ale ve věku 28 let tento blahobytný život opouští a odchází do bezdomoví hledat nejvyšší pravdu o životě. Krásně je tento příběh zpracován v knize Budhovy vyjížďky.
      Po sedmi letech přísného odříkání dochází do zahrady v Bodhgaji, kde usedá pod posvátný fíkovník a během sedmi týdnů objevuje nejvyšší pravdu a formuluje čtyři vznešené pravdy jako logický popis svého poznání. Dále zde podle legendy stanovuje základy novému náboženství a jeho mnišským řádům. Po zbytek života se věnuje podrobnému vysvětlení svého poznání a vyučování své cesty k jeho dosažení. Umírá ve věku 80 let.
      V hiduistickém světě bývá Buddha označen za devátého avatára boha Višnua.
      Buddhův odkaz udržuje mnoho různých budhistických škol a jeho učení ovlivnilo život v mnoha zemích východní Asie. Jelikož budhismus je metodou pro výzkum fungování a ovládnutí lidské mysli, je toto učení vhodné pro každého člověka jakéhokoli vyznání.

« zpět